Bērnu slimnīcas neiroķirurgi veic Baltijā pirmās VNS implantācijas operācijas epilepsijas pacientiem | Health Travel Latvia
email-iconcarelatvia@gmail.com phone-icon +371 67147906
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

Bērnu slimnīcas neiroķirurgi veic Baltijā pirmās VNS implantācijas operācijas epilepsijas pacientiem

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas neiroķirurgu komanda veikusi pirmās divas operācijas – VNS implantāciju jeb klejotājnerva stimulatora implantāciju – 5 un 19 gadus veciem pacientiem, kuri ir pirmie Baltijā, kam ar Bērnu slimnīcas fonda finansiālu atbalstu bija iespēja saņemt medicīnisko palīdzību, kas ļaus viņiem turpināt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.  

Klejotājnervs ir īpašs nervs, kas nodrošina kontroli pār lielāko daļu iekšējo orgānu. VNS implantācijas procedūras laikā pacienta zemādā tiek ievietots elektrisku impulsu ģenerators, tas tiek piestiprināts klejojošajam nervam un caur atgriezeniskajām šķiedrām veic periodisku elektrisku galvas smadzeņu stimulāciju.

“Šāda ārstēšana samazina lēkmju daudzumu, ilgumu un smagumu pacientiem ar smagām epilepsijas formām, kad ārstēšana ar zālēm ir neefektīva. Ir pierādīts, ka VNS terapija mazina arī depresijas simptomus,” skaidro bērnu neirologs dr.Jurģis Strautmanis.

Epilepsija ir galvas smadzeņu darbības traucējumi, kas rodas pārmērīgu elektrisku izlāžu rezultātā un rada krampju, bezsamaņas vai cita veida lēkmes. Epilepsija sastopama apmēram 1% cilvēku. Apmēram 30 % epilepsijas pacientu lēkmes saglabājas, arī lietojot pretepilepsijas medikamentus.

Operācijās piedalījās Bērnu slimnīcas neiroķirurgi dr.D.Ozoliņš un dr.B.Y.Wehbe, kā arī  dr.M.Mohapl no Čehijas, Prāgas.

 

 

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

You must have Javascript enabled to use this form.