Baldone

Baldone visplašāk pazīstama pateicoties dziednieciskajiem resursiem – ārstnieciskajām dūņām un minerālūdens avotiem, kas Baldones teritorijā sekmējuši kūrorta ārstniecības iestāžu uzplaukumu. Vēsturiski Baldone bijusi gan lielākā sēravotu un klimatiskā kūrvieta Krievijas impērijā, gan Vissavienības nozīmes kūrorts.

Dabas bagātības, kas veicinājušas Baldones vārda atpazīstamību arī ārpus Latvijas robežām, joprojām atrodas Baldones novada teritorijā. Lai gan ārstniecisko dūņu ieguves vietas Baldonē nav pieejamas plašākai apskatei, Ceriņu parkā pie Ķekavas upītes, kur čalo Baldones sēravots „Ķirzaciņa”, iespējams nogaršot sērūdeni, kura brīnumainās spējas dziedēt slimības uz Baldoni gadsimtu gaitā atdevušas neskaitāmus atpūtniekus.

Carnikava

1992. gadā 2. aprīlī Carnikava, atdaloties no Ādažu pagasta, kļuva par patstāvīgu pašvaldību - pagastu. Bet 2006. gada 21. martā, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, Carnikavas pagasts tika pārdēvēts par Carnikavas novadu.

Carnikavas novads atrodas Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastē no Kalngales līdz pat Lilastes upei, un tā centrs ir Carnikava, kas atrodas tikai 25 km attālumā no Rīgas.

Kopējā novada platība ir 8020.8 ha, no kuriem 60% teritorijas ir meži, bet 24% no kopplatības tiek izmantoti lauksaimniecībai. Ūdeņi aizņem 6% no visas pagasta platības.

Carnikava ir pazīstama ar dabas parku „Piejūra”, kur sastopamas vairākas aizsargājamas augu sugas. Parks aizņem ap 20% no visas pagasta teritorijas.

Jūrmala

Šodien dabiskie ārstnieciskie faktori gūst arvien lielāku nozīmi veselības saglabāšanā un uzlabošanā. Jūrmalā valda kāpu, priežu mežu un skuju aromāta harmonija, kā arī  labvēlīga enerģētika. Īpašu pievilcību kūrortam dod 32 km garā balto kvarca smilšu pludmale, kurai ik gadu piešķir Zilo Karogu. Klimats šeit ir mērens: vasaras nav karstas, un  ziemas sali nav bargi, savukārt rudens un pavasaris ir maigi.

Atjaunotie Jūrmalas veselības centri un kūrortviesnīcas piedāvā daudzveidīgas iespējas veselības uzlabošanai (sirds un asinsvadu, nervu, gremošanas sistēmas, balst- un kustības orgānu ārstēšana), rehabilitācijai, relaksācijai, atveseļošanai, skaistumkopšanai, SPA un WELLNESS. Šīs programmas balstītas uz kūrorta terapijām – klimatoterapija, fizioterapija, fizikālā terapija, talassoterapija, sērūdeņraža vannas, dūņu aplikācijas, joga, skriešana gar pludmali, peldēšanās baseinos. Tas viss palīdz atslābināties un atgūt možumu un enerģiju.

Jūrmalā ir viss, lai aizmirstu ikdienas rūpes un atgūtu veselību! Jebkurā gadalaikā pēc nogurdinošās darba nedēļas Jūs varat relaksēties un atpūsties Jūrmalas modernajās pirtīs un atpūtas centros, jo Jūrmala ir tā pilsētā, kur rosība noris visa gada garumā, nevis tikai "karstajos" vasaras mēnešos.

Liepāja

1870. gadā Liepājā atklāja „Nikolaja siltā jūras ūdens vannu iestādi”, kas arī ir uzskatāms par kūrorta pirmsākumiem. Liepāja ir piejūras, balneoloģiskais un dziednieciskais kūrorts ar 6816 ha teritoriju un 72 110 iedzīvotāju. Šeit ir atrodams minerālūdens, sapropelis un ārstnieciskās dūņas, kuras pielieto SPA, Wellness, rehabilitācijā, kā arī Liepājas Reģionālā slimnīca. Pilsētā ir attīstīta kūrorta infrastruktūra: parki, mežaparki, veloceliņi, gājēju celiņi piejūras zonā, pludmale, krasta zona ap Liepājas ezeru, Liepājas Reģionālās slimnīcas infrastruktūra, Liepājas Olimpiskā centra infrastruktūra, Liepājas Universitātes Mūzikas terapijas centrs, biedrības „Dižvanagi” , kas nodrošina ar kanisterapiju.
Ja esat noguruši no ikdienas steigas un sapņojat par nesteidzīgu atpūtu ar ģimeni, draugiem vai vienatnē, jūs veldzēs Liepājas maigais piejūras mikroklimats, jonizētais un fitoncīdiem bagātais gaiss, dziedinošās dūņas un minerālūdens ar īpaši augstu mineralizācijas un broma saturu un citas ar dabas resursiem saistītas terapijas. Tās Liepāju veidojušas par kūrortu jau 19.gadsimtā, kad to bija iecienījis Krievijas troņmantnieks un lielkņazs Nikolajs Aleksandrovičs, kā arī Krievijas ķeizars Aleksandrs II ar ģimeni. Šodien Liepājā jūs aicina gandrīz 10 km garās pludmales plašumi, Kurzemē lielākais baseinu un SPA centrs, rehabilitācijas un veselības atjaunošanas iespējas Liepājas Reģionālajā slimnīcā un nelielos estētikas centros.

Līgatne

Vēsturiski Līgatnes pagasts atrodas Vidzemes novadā, bet ģeogrāfiski Vidzemes augstienes Piebalgas paugurainē un Gaujas senlejā, dienvidaustrumos iesniedzas Viduslatvijas nolaidenums.

Pagasta teritorija izvietojusies Cēsu rajona rietumu daļā, ~20 km attālumā no Cēsu rajona centra Cēsīm, ~50 km attālumā no kaimiņu rajona centra Valmieras un 65 km attālumā no valsts galvaspilsētas Rīgas.

Pagasts robežojas ar Līgatnes pilsētu, Cēsu rajona Straupes un Nītaures pagastiem un Amatas novadu un Rīgas rajona Siguldas un Krimuldas pagastiem.

Pagasta kopplatība ir 160,6 km², administratīvais centrs – Augšlīgatne. 2005.gada 1.septembrī Līgatnes pagasta teritorijā dzīvesvietu deklarējuši 2897 iedzīvotāji.

Teritoriju šķērso valsts galvenais autoceļš A2 Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža (Veclaicene) un valsts 1.šķiras autoceļš P32 Līgatne (Vidzemes šoseja) - Skrīveri, kā arī dzelzceļa līnija Rīga - Lugaži ar dzelzceļa staciju Līgatne.

Ogre

Ogres kūrorta aizsākumi meklējami 1862.gadā, neilgi pēc uzbūvētās  dzelzceļa līnijas Rīga – Dinaburga (Daugavpils) atklāšanas, ar pieturvietu Ogrē. Drīzumā pie Ogres upes izveidojās rīdzinieku iecienīts kūrorts, kas sāka konkurēt ar kūrortu jūras malā, Dubultos. Ogre kā gaisa un peldu kūrorts savu uzplaukumu piedzīvoja 1930-tajos gados, kad iedzīvotāju skaits bija ne vairāk kā 2 tūkstoši. Labvēlīgais, sausais, skujkoku fitoncīdiem bagātais gaiss, rosināja Ogrē atvērt vairākas sanatorijas un atpūtas namus.
Ogre vēl joprojām spējusi saglabāt dabas dotās bagātības, vēsturiskā kūrorta laika arhitektūru un savdabīgo pilsētas skaistumu 13.58 km2 platībā, kā arī kuplo iedzīvotāju skaitu, kas ir aptuveni 27 000.
Ogres pilsētas viesi ir laipni aicināti izbaudīt Ogres svaigo, veselīgo gaisu, dodoties nesteidzīgās pastaigās pa labiekārtoto Ogres upes promenādi, dendroloģisko parku „Lazdukalni” un dabas parku „Ogres Zilie kalni”, apmeklēt peldbaseinu „Dziednīcā”, rast iekšējo mieru un labsajūtu kādā no jogas, fitnesa un skaistumkopšanas centriem.

Salacgrīva

Salacgrīvas attīstība ir saistīta ar tās atrašanos pie kuģojamas upes. Jau 5.-6. gs. pie Salacas grīvas bijusi lībiešu apmetne Saletsa. 1226. gadā Salacas labajā krastā uzcelta bīskapa Alberta bruņinieku pils. Ap pilskalnu vēl tagad redzams, kur bijis kanāls, pa kuru braukuši kuģi. Atrazdamās stratēģiski svarīgā vietā pie Salacas ietekas jūrā, karos viduslaiku Livonijā pils gandrīz vienmēr izraudzīta par uzbrukuma mērķi, tādēļ stipri cietusi, līdz 17. gs. pilnīgi sabrukusi. Līdz pat 19. gs. vidum Salacas novads bija nomaļš Vidzemes nostūris, kura iedzīvotāji dzīvojuši diezgan lielā trūkumā. Cerot uz dzīves apstākļu uzlabošanos, ievērojama daļa novada zemnieku, sākot ar 1846. gada nemieriem, pārgāja ķeizara ticībā, un jau pēc 10 gadiem pareizticīgo ir ap 1200 dvēseļu. Neraugoties uz to, vairākums vietējo iedzīvotāju palika uzticīgi luterāņu draudzei. Vēl vairāk, tie izlēma gandrīz 100 gadu vecā koka dievnama vietā celt jaunu mūra baznīcu ko arī gada laikā pabeidza.

Saulkrasti

Saulkrastu novads tā tagadējās robežās veidojies pakāpeniski, apvienojoties vairākām apdzīvotajam vietām. Saulkrastu kā kūrortvietas izveides pirmsākumi saistāmi jau ar 19. gs. sākumu.

Saulkrasti joprojām ir pievilcīga vasaras atpūtas vieta. Saulkrastu iedzīvotāju un novada viesu iecienītākā atpūtas vieta ir pludmale. Tajā izveidotas divas peldvietas. Peldvieta „Centrs” 2009.gada peldsezonā ieguva Nacionālo peldvietas kvalitātes sertifikātu, kas ir solis ceļā uz Zilo karogu. Peldvietā izbūvētas koka laipas ar skatu laukumiem, soliņiem, atkritumu konteineriem, ierīkots rotaļu laukums un uzstādītas ģērbtuves.

Darbojas pludmales glābšanas dienests. Saulkrastos pieejamas 15 dažāda veida naktsmītnes – viesnīcas, viesu nami, kempingi, atpūtas bāzes un telšu vietas - nodrošinot nakšņošanas iespējas 845 personām.

Aktīvās atpūtas piedāvājumā ir atpūta uz ūdens, zirgu izjādes, velo, kvadraciklu un sporta inventāra noma, mini golfs, peintbols, skeitošana, teniss, pirtis. Tiek piedāvāti maršruti velobraucējiem un nūjotājiem, ziemā – distanču slēpotājiem, nodrošinot aktīvās atpūtas iespējas visu sezonu.

Veselībai un skaistumam vairākos skaistumkopšanas salonos plašā piedāvājumā ķermeņa kopšanas procedūras.Pastāvīgo iedzīvotāju skaita pieaugums lielā mēra iezīmē Saulkrastu virzību tālāk attīstīties ne tikai kā kūrortpilsētai, bet arī kā patīkamai pastāvīgas dzīves vietai Rīgas tuvumā.

Saulkrastus ļoti labi raksturo to ģerbonis - četras upes – Inčupe, Pēterupe, Ķīšupe, Aģe, pieci ciemi – Bādciems, Katrīnbāde (Pabaži), Pēterupe, Neibāde, Zvejniekciems, zilas debesis un jūra, kam pāri zelta saule.

Sigulda

Siguldas novads izveidots 2003.gada 1. jūnijā. Tā sastāvā - Siguldas pilsēta, Siguldas pagasts, Mores pagasts.

Četros novada pastavešanas gados novads strauji attistijas, vairak ka tris reizes pieaudzis pašvaldibas budžets. Pieaug iedzivotaju skaits, pateicoties gan to dabiskajam pieaugumam, gan migracijai. Katru gadu pašvaldiba un uznemeji uzcel vairakus jaunus objektus, rekonstrue esošos. Sigulda, ka dzivesvieta, kluvusi pievilciga daudziem ridziniekiem un ari talako Latvijas rajonu iedzivotajiem. Par to varam pateikties musu zalajai un tirajai videi, ka ari attistitajai infrastrukturai.

LR Teritoriālās reformas rezultātā,  2009.gada 1.jūlijā Siguldas novadam pievienots arī Allažu pagasts.

 

Carnikava
Jūrmala
Liepāja
Līgatne
Ogre
Salacgrīva
Saulkrasti
Sigulda
Baldone
Carnikava
Jūrmala
Liepāja
Līgatne
Ogre
Salacgrīva
Saulkrasti
Sigulda
MEDICĪNISKĀ REHABILITĀCIJA
MEDICĪNISKĀ REHABILITĀCIJA
SPORTS, FITNESS
SPORTS, FITNESS
SKAISTUMKOPŠANA, SPA
SKAISTUMKOPŠANA, SPA
ĶIRURĢIJA
ĶIRURĢIJA
STOMATOLOĢIJA
STOMATOLOĢIJA
ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
ATBALSTS CEĻOTĀJAM
ATBALSTS CEĻOTĀJAM
Paziņojums par lēmumu Publisko iepirkumu likuma 9. panta iepirkumam „Tirgus izpēte par ārvalstu tirgiem” ID Nr. LKA 2017/25 ERAF 1. Pretendentu nosaukumi un piedāvātās līgumcenas: Nr.p.k. Iesniedzēja nosaukums Piedāvātā  līgumcena EUR, bez PVN 1.  SIA “Dynamic University” 13 273,00 2.  SIA “... Lasīt vairāk
Publisko iepirkumu likuma 9. panta iepirkumam „Tirgus izpēte par ārvalstu tirgiem” ID Nr. LKA 2017/25 ERAF Projektam Nr.3.2.1.1/16/A/010 “Latvijas veselības tūrisma klasteris” 1. Pretendentu nosaukumi un piedāvātās līgumcenas: Nr.p.k. Iesniedzēja nosaukums Piedāvātā  līgumcena EUR, bez PVN 1. ... Lasīt vairāk
No 2017.gada 29.novembra līdz 1.decembrim Latvijā viesojas 6 Ukrainas ārsti un medicīnas tūrisma kompāniju pārstāvji, ar mērķi iepazīties ar Latvijas medicīnas tūrisma piedāvājumi. Pirmajā dienā Ukrainas delegācija tika iepazīstināta ar Latvijas veselības tūrisma klastera biedru piedāvātajiem... Lasīt vairāk

Lapas