PLASTISKĀ ĶIRURĢIJA | Health Travel Latvia
email-iconcarelatvia@gmail.com phone-icon +371 67147906
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

PLASTISKĀ ĶIRURĢIJA

PLASTISKĀ ĶIRURĢIJA

183

Acu plakstiņu plastiskās operācijas

Acu plakstiņu plastiskā operācija ir ieteicama un ļoti efektīva manipulācija, lai noslīdējuši acu plakstiņi un maisiņi zem acīm nepadarītu cilvēku izskatā vecāku par saviem gadiem, lai cilvēks neizskatītos bez iemesla noguris, kā arī bieži vien tas nebūtu kā traucēklis redzei. Šīs operācijas var veikt gan medicīnisku indikāciju dēļ, gan tajos gadījumos, kad tas ir apsvērums ārējā izskata uzlabošanai. Operācija tiek veikta sertificēta oftalmologa-ķirurga vadībā, kas ir neatsverams ieguldījums lieliskam rezultātam. Acu plakstu plastiskā operācija palīdz atgūt možāku, jaunāku un atpūtušos sejas izskatu. Prasti operācija tiek veikta lokālā anestēzijā, un dažu stundu laikā pēc operācijas var doties mājās.

Acis vislabāk par visām sejas daļām parāda to, kā cilvēks jūtas. Kad acis ir dzirkstošas un modras, cilvēks ir enerģisks, labi atpūties un apmierināts. Bet, ja zem acīm ir maisiņi un tumši loki, kā arī ir noslīdējuši acu plakstiņi, var rasties iespaids, ka esat dusmīgs, norūpējies un nelaimīgs. Tad ir laiks padomāt par acu plakstiņu kosmētisko operāciju.

Acu plakstiņu korekcijas operācija

Procedūra: noslīdējuši acu plakstiņi, maisiņi, tumši loki zem acīm tiek likvidēti, izņemot liekos taukaudus, ādu un muskuļaudus ap acīm. Brūces tiek sašūtas ar smalkiem diegiem, kas atstāj gandrīz nemanāmas rētas.

Operācijas ilgums: 1–3 stundas.

Anestēzija: lokālā, kombinējot ar nomierinošiem līdzekļiem, vai vispārējā.

Ārstēšana: ambulatora; vienlaicīgi veicot augšējo un apakšējo plakstiņu korekciju, pacients pirmo pēcoperācijas nakti pavada stacionārā.

Atveseļošanās: lai samazinātu tūsku un zilumu veidošanos, ieteicams lietot aukstas kompreses. Lasīt var jau 2. vai 3. dienā pēc acu plakstiņu korekcijas operācijas, kontaktlēcas var atsākt lietot pēc 2 nedēļām vai vēlāk, alkoholu var lietot pēc 3 nedēļām. Zilumi un tūska saglabājas 2–3 nedēļas. Rētas 6–8 mēnešu laikā pakāpeniski kļūst gaišākas un nemanāmākas, līdz nav saredzamas vispār.

Rezultāti: acu plakstiņu korekcijas operācija palīdz izskatīties jaunākam, efekts saglabājas vairākus gadus, reizēm pastāvīgi.

897

Ausu plastika

Ausu plastikas operāciju parasti izvēlas cilvēki, kas gadiem ilgi pārdzīvojuši, ka ausis ir pārāk atkarenas, vai ir pamanījuši, ka bērnam radušies vai vēlāk dzīvē varētu rasties kompleksi šīs iedzimtās īpatnības dēļ.

Ausu plastikas operācija

Procedūra: ausu plastikas operācijas laikā atkarenas ausis tiek pārveidotas, lai tās atrastos tuvāk galvai, vai tiek samazināts to apjoms. Visbiežāk ausu plastikas operācija tiek veikta bērniem vecumā no 4 līdz 14 gadiem, taču to var veikt arī pieaugušajiem.

Operācijas ilgums: 2–3 stundas.

Anestēzija: maziem bērniem – parasti vispārējā, vecākiem bērniem un pieaugušajiem – vispārējā vai lokālā.

Ārstēšana: ambulatora.

Atveseļošanās: 10 dienas pēc ausu plastikas operācijas ir jānēsā elastīga saite ap galvu. Darbā vai skolā var atgriezties pēc 5–7 dienām. 1–2 mēnešus pēc ausu plastikas operācijas jāierobežo liela fiziskā slodze.

Rezultāts: efekts ir paliekošs.

905

Citu ķermeņa daļu uzlabošana

Plastiskās ķirurģijas klīnikas ķirurgi veic arī citu ķermeņu daļu korekciju:

 • Vēdera priekšējās sienas ādas korekciju ar iespējamu vienlaicīgu nabas pārstādīšanu un vēdera muskulatūras nostiprināšanu 
 • Augšdelmu ādas korekciju tās noslīdējuma gadījumā, kam biežākie iemesli ir strauja un izteikta novājēšana un ādas elastības pārmaiņas vecuma dēļ.
 • Tauku nosūkšanu no dažādām ķermeņa vietām.
 • Apakšstilbu formas korekciju.
899

Deguna plastika

Kāds izskatās skaists deguns? Pavisam vienkārši – tāds, kas piestāv cilvēka sejai! Tas ir deguns, kas izskatās dabiski un ir harmonijā ar pārējiem sejas vaibstiem. Deguna korekcijas operāciju parasti veic cilvēkiem, kuri uzskata, ka viņu deguns nav pietiekami labs. Ar deguna plastikas procedūru var koriģēt iedzimtus vai pēctraumas defektus, kā arī likvidēt dažādas elpošanas problēmas. Deguna plastikas operāciju, ja vien tas nav nepieciešams, neiesaka veikt agrāk par 14–16 gadiem.

Deguna plastikas operācija

Procedūra: deguna plastikas operācijas laikā iespējams veikt deguna formas korekciju, to samazinot (izņem daļu no deguna kaula un skrimšļa), izmainot degungala vai deguna apakšpuses formu (pārveido un satuvina deguna skrimšļus), sašaurinot nāsis (izņem nelielu daļu audu no deguna bāzes daļas) vai mainot leņķi starp degunu un augšlūpu (izmaina deguna starpsienu).

Operācijas ilgums: 1–2 stundas.

Anestēzija: vispārēja vai lokāla ar nomierinošiem līdzekļiem.

Ārstēšana: parasti viena diena stacionārā.

Atveseļošanās: pēc deguna plastikas operācijas tiek lietots ģipša, metāla vai plastmasas fiksators, kas palīdz saglabāt jauniegūto formu. 7–10 dienu laikā tiek noņemts fiksators un šuves. Tūska samazinās 1–2 nedēļu laikā. Lielāka fiziskā slodze jāierobežo 2–3 nedēļas pēc operācijas, 8 nedēļas jāizvairās no deguna sasišanas vai sauļošanās. Normāls izskats tiek iegūts pēc 1 gada.

Rezultāts: deguna korekcijas operācijas laikā iespējams iegūt vēlamo deguna formu. Efekts ir paliekošs.

Deguns ir elpceļu pirmā sastāvdaļa. Tā funkcijās ietilpst ieelpojamā gaisa sasildīšana, mitrināšana un attīrīšana. Deguna uzbūve nosaka ieelpojamā gaisa daudzumu un līdz ar to ir viens no faktoriem, kas nosaka skābekļa daudzumu, ar kādu tiek apgādāts organisms. Deguna iekšējo struktūru izmaiņas, iedzimtas īpatnības var būtiski ietekmēt šo funkciju, ilglaicīgi radot vispārējas izmaiņas, piemēram, nogurumu, koncentrēšanās trūkumu, miega traucējumus u. c. Tādēļ ir tik būtiski atjaunot normālu deguna iekšējo struktūru pēc traumām, koriģēt anatomiskas īpatnības.

Deguns ir centrālā sejas sastāvdaļa, un tā vizuālās izmaiņas vai defekti piesaista uzmanību un var radīt emocionālu diskomfortu.

Procedūra: deguna rekonstrukcija ietver deguna funkcionālo un/vai estētisko rekonstrukciju. Izvēlētā operācijas taktika atkarīga no pacienta sūdzībām un vēlmēm.

Operācijas ilgums: vidēji 1,5–5 stundas.

Anestēzija: vispārējā.

Ārstēšanās: stacionāra.

Atveseļošanās: pēc operācijas jārēķinās ar lokālu sāpīgumu, apsārtumu, pietūkumu. Sūdzības pakāpeniski mazinās pirmā mēneša laikā. Pēc operācijas var būt nepieciešams nēsāt speciālus deguna tamponus, ģipša pārsējus.

Rezultāts: efekts ir paliekošs.

901

Krūšu korekcija

Krūšu korekcijas operācijas visā pasaulē un Latvijā ir ļoti pieprasītas, to vidū vispieprasītākā krūšu operācija ir krūšu dziedzeru palielināšana ar silikona implantiem.

Krūšu korekcijas operācijas tiek veiktas dažādu iemeslu dēļ:

 • Iedzimta vai iegūta krūšu asimetrija
 • Neattīstīti krūšu dziedzeri
 • Maza apjoma krūtis
 • Nokarenas formas krūtis
 • Palielinātas, liela apjoma krūtis
 • Krūts iedzimtas vai iegūtas deformācijas
 • Krūts formas pārmaiņas
 • Krūts samazināšanās vai noslīdējums pēc barošanas ar krūti

Plastiskās ķirurģijas klīnikā tiek veiktas arī krūts zirnīšu korekcijas operācijas.

908

Ķermeņa un sejas konturēšana ar taukaudu injekcijām

Procedūra: procedūru veic gan estētiskā izskata uzlabošanai, gan traumu un operāciju radīto mīksto audu defektu novēršanai. Estētiskos nolūkos tauku injekcijas veic ķermeņa un sejas rajonos, kuri dabīgās novecošanas vai ķermeņa svara izmaiņu dēļ zaudējuši apjomu, kā arī gadījumos, kad vēlas ķermenim piešķirt papildu apjomu noteiktās vietās. Rekonstruktīvajā ķirurģijā tauku injekcijas tiek veiktas ķermeņa vai sejas mīksto audu defektu vietās, kas izveidojušies pēc operācijām vai traumām.

Operācijas ilgums: 1–2 stundas vai vairāk (atkarībā no veicamā darba apjoma).

Anestēzija: vispārējā.

Ārstēšana: veicot nelielas korekcijas – ambulatora, veicot liela apjoma korekcijas – īsa stacionāra ārstēšanās.

Atveseļošanās: pēc tauku atsūkšanas operācijas 2–3 nedēļas ir jānēsā piegulošs, elastīgs apģērbs, kas samazina tūsku, asinsizplūdumus, novērš nelīdzenas ādas veidošanos. Dažas dienas pēc liposkulptūras operācijas operētajā vietā būs jūtams diskomforts, nelielas dedzinošas sāpes. Darbā var atgriezties pēc 1–2 nedēļām, lielāku fizisko slodzi var atsākt pēc 2–4 nedēļām, tūska un zilumi pilnībā izzūd 1–6 mēnešu laikā. Tauku injekcijas vietā pirmo dienu laikā vērojams apsārtums, lokāla tūska, asinsizplūdums, viegla notirpuma sajūta. Vienmēr jāatceras, ka, veicot procedūru, tiek veikta hiperkorekcija, jo statistiski 30–50% no pārstādītajiem taukiem neiedzīvojas un dabīgi uzsūcas.

Rezultāts: šī ir laba metode pacientiem, kuri vēlas veikt korekcijas ar sava organisma audiem. Metodes izmantošanas rezultātā novēro rētu kvalitātes uzlabojumu taukaudu injekcijas apvidū.

907

Tauku atsūkšana (Liposkulptūra)

Mūsdienās labas pašsajūtas un izskata priekšnosacījums ir attīstīts un proporcionāls ķermenis. Daudziem tas šķiet nesasniedzams mērķis. Tiem, kas vēlas gludāku vai proporcionālāku ķermeni, izeja var būt tauku un ķermeņa modelēšana. Šī nav novājēšanas metode, jo atsūkto taukaudu apjoms ir samērā neliels.

Tauku atsūkšanas (liposkulptūras) operācija

Procedūra: liposkulptūras operācijas laikā tiek uzlabota ķermeņa forma, ar caurulīti un vakuuma aparātu likvidējot liekos taukus. Populārākās tauku atsūkšanas vietas ir zods, vaigi, kakls, augšdelmi, vēders, dibens, augšstilbi, ceļgali, apakšstilbi un potītes.

Operācijas ilgums: 1–2 stundas vai vairāk.

Anestēzija: lokālā, epidurālā vai vispārējā.

Ārstēšana: parasti ambulatora; veicot plašu procedūru, var būt nepieciešama īsa stacionāra ārstēšana.

Atveseļošanās: pēc tauku operācijas 2–3 nedēļas ir jānēsā piegulošs, elastīgs apģērbs, kas samazina tūsku, asinsizplūdumus, novērš nelīdzenas ādas veidošanos. Dažas dienas pēc liposkulptūras operācijas operētajā vietā būs jūtams diskomforts, nelielas dedzinošas sāpes. Darbā var atgriezties pēc 1–2 nedēļām, lielāku fizisko slodzi var atsākt pēc 2–4 nedēļām, tūska un zilumi pilnībā izzūd 1–6 mēnešu laikā.

Rezultāti: tauku atsūkšana  uzlabo ķermeņa formu. Efekts ir paliekošs, ja ievēro saprātīgu diētu un veic regulārus vingrinājumus.

1473

Atsauksmes

"Mīļš Paldies dr. Jānim Ģīlim, ar apkalpojošo personālu!Tikai labākie vārdi, darbi nav izsakāmi un novērtējami vārdos!”  Pārsla Bērziņa no Latvijas

"Nu jau kā mēnesis pagājis kopš, kā teikt likos zem naža. Vēlos pateikt lielum lielo paldies visiem visiem par superīgo aprūpi. Miega dakterim par galvas noglaudīšanu pirms "miedziņa" jo bija baigais satraukums. Paldies dakteriem. Ansim lielais paldies par kolosālo darbu.  
Rekomendācijas visiem kas meklē atbrīvoties no tiem maziņiem savā ziņā niekiem, bet kas traucē tomēr vairāk smaidīt, iesaku tālāk nekur nemeklēt.”  Zaiga Grulle no Dublinas

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

You must have Javascript enabled to use this form.