MEDICĪNISKĀ REHABILITĀCIJA
MEDICĪNISKĀ REHABILITĀCIJA
SPORTS, FITNESS
SPORTS, FITNESS
SKAISTUMKOPŠANA, SPA
SKAISTUMKOPŠANA, SPA
ĶIRURĢIJA
ĶIRURĢIJA
STOMATOLOĢIJA
STOMATOLOĢIJA
ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
ATBALSTS CEĻOTĀJAM
ATBALSTS CEĻOTĀJAM
Atpakaļ

Projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/010 “Latvijas veselības tūrisma klasteris” 3.ceturkšņa aktivitātes

Projekta ietvaros turpinās darbs pie Latvijas veselības tūrisma mārketinga plāna izstrādes, kas tiek veikts sadarbībā ar Ventspils Augstskolu. “BDIG” kompānija turpina attīstīt klastera mājas lapu www.healtravellatvia.lv un notiek darbs pie FB klastera profila attīstības. Savukārt, lai nodrošinātu kvalitatīvu sadarbību ar ārvalstu ārstiem un rastu jaunus noieta tirgus, 2017.gada septembrī tika uzņemts medicīnas nozares tūrisma eksperts no Lielbritānijas Jeff Coxon. 2017.gada 8.septembrī no klastera biedru tīklošanās – informatīvā sanāksme.

Septembrī, saskaņā ar iepirkumu, biedrība „Kurzemes tūrisma asociācija” izstrādāja Klastera internacionalizācijas plānu.

Latvijas veselības tūrisma klasteris turpina aktīvi līdzdarboties Ukrainas medicīnas tūrisma asociācijā.

Ir aizsākts darbs pie Klastera kvalitātes sertifikācijas sistēmas izveides, kā arī norit darbs pie komplekso produktu kēžu izveidošanas, lai efektīvāk īstenotu dažādu slimību grupu ārstēšanu, ir izsludināt 4 iepirkumi videostāstu veidošanai par dažādām medicīnisko pakalpojumu grupām, lai ar šiem pakalpojumiem iepazīstinātu ārvalstu tirgū esošos ārstus un potenciālos pacientus.

Tiek strādāts ar iepirkuma dokumentāciju– „Biomedicīna – personalizēta medicīna” un „Biomedicīna – šūnu terapija”.


Projekts kopumā ilgst 48 mēnešus. Tā galvenās prioritātes ir komplekso produktu veidošana veselības un īpaši tieši medicīnas tūrisma jomā, izceļot piemēram, neauglības ārstēšanu, onkoloģisko saslimšanu ārstēšanu, acu operācijas, fleboloģiju, zobu protezēšanu un implantēšanu u.c., tirgus izpētes, vienota veselības tūrisma mārketinga plāna izstrāde, kopīgas Latvijas veselības tūrisma klastera biedru mārketinga aktivitātes ārvalstīs, ārvalstu medicīnas tūristu piesaiste, mājas lapas healthtravellatvia.lv attīstība, mārketings ārvalstīs caur internetu un sociāliem tīkliem, ārvalstu ārstu un veselības apdrošināšanas kompāniju pārstāvju uzņemšana, vienota kvalitātes sertificēšana sistēmas izstrāde un ieviešana visiem klastera biedriem, personalizētas medicīnas ieviešana biomedicīnā, ārstniecisko kosmētikas produktu izstrāde un citas aktivitātes.

Projekta kopējais budžets sastāda 485 874.42 EUR, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi ir 485 874.42 EUR. ERAF finansējums ir 85% no attiecināmajiem izdevumiem, attiecīgi 412 993.26 EUR un privātais finansējums sastāda 15% no attiecināmajiem izdevumiem, attiecīgi 72 881.16 EUR.

Klastera projekta mērķis ir veicināt ilgtspējīgu Latvijas veselības tūrisma nozarē darbojošos uzņēmumu, izglītības un zināšanu izplatīšanas organizāciju sadarbību, tādejādi palielinot to konkurētspēju veselības aprūpē un veselības tūrismā, un veicinot ārvalstu ceļotāju kopējo izdevumu Latvijā palielinājumu un augstas pievienotās vērtības produktu veidošanos. 2017.gada 9.februārī biedrība “Latvijas kūrortpilsētu asociācija” ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/010 “Latvijas veselības tūrisma klasteris” īstenošanu. Latvijas veselības tūrisma klasteris ir izveidots zem biedrības “Latvijas kūrortpilsētu asociācija” 2012.gada martā. Tas ietver ļoti plaša pakalpojumu spektra veselības tūrisma komersantus, sākot ar valsts, pašvaldību un reģionālām slimnīcām, privātklīnikām, rehabilitācijas centriem, kūrortviesnīcām, beidzot ar tūrisma aģentūrām, izglītības un pētniecības iestādēm.