REDZES KOREKCIJA | Health Travel Latvia
email-iconcarelatvia@gmail.com phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

REDZES KOREKCIJA

REDZES KOREKCIJA

918

Ambulatora vizīte pie acu ārsta - pilna acu apskate gan pieaugušajiem, gan bērniem

Vizītē ietilpst:

  • redzes asuma pārbaude;
  • refrakcija (arī briļļu receptes izrakstīšana);
  • acs iekšējā spiediena kontrole;
  • redzes lauka noteikšana ar skrīninga metodi;
  • acs priekšējo daļu biomikroskopiska izmeklēšana;
  • tiešā oftalmoskopija;
  • netiešā oftalmoskopija;
  • diagnozes noteikšana;
  • terapijas nozīmēšana.

Pēc izmeklēšanas veikšanas un rezultātu saņemšanas var tikt nozīmēti papildus izmeklējumi vai ārstēšana.

185

Glaukomas operācija

Glaukoma ir progresējoša acs saslimšana, kas rada izmaiņas redzes nervā, ar sekojošām izmaiņām redzes laukā. Visbiežākais slimības simptoms ir paaugstināts acu spiediens. Glaukoma ir viens no galvenajiem akluma cēloņiem. Šī slimība visbiežāk novērojama pacientiem pēc 35 gadu vecuma robežas. Tomēr savlaicīgi atklāta, glaukomas izraisītā redzes zaudēšana gandrīz vienmēr ir novēršama.

Glaukomas ārstēšanai un novērošanai parasti izraksta acu pilienus, kas pazemina acs spiedienu, vai nu palīdzot šķidrumam uzsūkties, vai samazinot acī ieplūstošā šķidruma daudzumu. Lai gūtu labus rezultātus, medikamentus jālieto regulāri un nepārtraukti. Sekojot izmaiņām glaukomas attīstībā, savlaicīgi iespējama medikamentu maiņa. Glaukomas radītie bojājumi vairs nav labojami, taču acu pilieni, kapsulas, kā arī operācija novērš tālāku bojājumu iespējas un saglabā redzi.

Ja Jūs slikti panesat medikamentus, vai arī tie acs spiedienu nepazemina, nepieciešama operācija. Dažkārt pietiek ar lāzera procedūru, ir situācijas, kad ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, lai izveidotu nepieciešamo drenāžas kanālu.

184

Kataraktas operācija

Katarakta ir acs caurspīdīgās lēcas apduļķošanās. Vesela acs lēca ir caurspīdīga, un gaisma bez grūtībām tiek tai cauri. Ja izveidojusies katarakta, lēca sabiezē un kļūst duļķaina. Gaismai ir grūti tai izlauzties cauri, un redze aizmiglojas. Lēcas apduļķošanās apjoms un veidi var būt dažādi. Ja apduļķošanās izveidojusies tālāk no lēcas centra, Jūs kataraktas esamību varat arī neievērot. Katarakta var būt par cēloni miglainam vai saplūdušam attēlam. To varētu salīdzināt ar aizsalušu vai aizsvīdušu logu.

Kataraktas attīstības sākuma stadijā var palīdzēt brilles, tomēr tad, kad kataraktas izraisītais redzes zudums traucē normālu ikdienas darbu, nepieciešama ķirurģiska ārstēšana. Apduļķotās lēcas izņemšana iespējama tikai ķirurģiskā ceļā.

Kataraktas ķirurģiskās operācijas laikā no acs izņem apduļķojušos lēcu. Lai atjaunotu dzidru redzi, izņemto lēcu aizstāj ar mākslīgu lēcu vai arī lieto kontaktlēcas, kuras uzliek uz acs, vai lieto stipras brilles.

Kataraktas operācijā lielākoties izmanto vietējo anestēziju.

189

High Definition Vision redzes korekcijas operācija ar intraokularās kollamērās lēcas implantāciju (ICL)

High Definition Vision redzes korekcijas operācija  ļauj uz visiem laikiem aizmirst par brillēm un kontaktlēcām, veicot intraokulārās kollamērās kontaktlēcas (ICL) implantāciju, kas ir refraktīvās ķirurģijas veids tuvredzības, tālredzības un astigmātisma koriģēšanai. Šī operācija ļauj izbaudīt savu redzes brīvību.
No īpaša materiāla - kollamēra - veidotā ICL caur nelielu - trīs milimetru atverīti tiek ievietota acī - starp varavīksneni un acs dabīgo lēcu, kur tā pilnībā atveras un var palikt uz mūžu bez kopšanas. ICL no malas nav redzama, to nevar arī just. Lēca paredzēta patstāvīgai un ilgstošai redzes korekcijai, taču, nepieciešamības gadījumā, to var izņemt, jo ICL neizmaina acs vai acs radzenes audus. Ja tev ir liela tuvredzība vai tālredzība, ar ICL to var labot. ICL ir piemērota arī tad, ja tev ir plāna radzene, sausas acis vai lielas acu zīlītes.
Šī veida operācijas priekšrocības – tā ir saudzējoša manipulācija, tā nerada neatgriezeniskas izmaiņas acs radzenē, un tai ir ļoti īss pēcoperācijas rehabilitācijas periods. Jau pēc pāris stundām pēc operācijas ir jūtama redzes uzlabošanās un dažu stundu laikā pēc operācijas var doties mājās.
Parasti operācija tiek veikta lokālā anestēzijā.

921

Radzenes transplantācija

Radzenes - acs šķiedrainā, caurspīdīgā apvalka priekšējās un optiskās sistēmas daļas – uzdevums ir pasargāt aci no mehāniskiem bojājumiem, infekcijām. Līdzīgi kā rokas pulksteņa stikliņa uzdevums ir aizsargāt ciparnīcu. Stikliņam saplīstot, tas jāmaina. Diemžēl arī radzene nav pasargāta no bojājumiem. Visbiežāk tos izraisa keratīts, kas ir acs radzenes iekaisums un čūlošana. Keratīta dēļ veidojas radzenes apduļķojums, kas rētojoties saduļķojas tik lielā mērā, ka vairs nelaiž cauri gaismu. Arī čūlas radzeni var bojāt tik lielā mērā, ka nepieciešama tās nomainīšana. Ārsti ar tā saukto „avārijas metodi” cenšas veikt kontaklēcu uzlikšanu, tomēr ne vienmēr tas palīdz. Nereti sastopama arī ģenētiski noteikta progresējoša audu distrofija, šādos gadījumos slimo radzeni ar zālēm parasti nevar izārstēt, un ir nepieciešama radzenes transplantācija. Radzene var saduļķoties arī pēc kataraktas vai citām acs operācijām, īpaši, ja pacienta acs audi izrādījušies trausli un neizturīgi. Jo katarakta duļķaināka, jo lielāks risks, ka, to operējot, varētu ciest radzene.

Ir iespēja veikt divu veidu radzenes transplantācijas operācijas - sen zināmo un pasaulē plaši izmantoto pilno radzenes pārstādīšanu (tās laikā tiek transplantēti visi pieci radzenes slāņi, tos neatdalot), vai jauno veidu - radzenes iekšējā slāņa DMEK, kas ir descimetra membrānas un endotēlija keratoplastija. DMEK izmanto radzenes iekšējā slāņa bojājuma gadījumos. Jāpiebilst, ka tā biezums ir tikai četri mikroni (salīdzinājumam – radzenes biezums centrālajā daļā ir no 450 līdz 600 mikroniem).

DMEK operācijai ir ļoti labi rezultāti, arī pacienta rehabilitācijas periods ir daudz īsāks nekā pēc pilnās radzenes transplantācijas, kad, piemēram, šuves var noņemt tikai gadu pēc operācijas. Pēc DMEK šuvju nav vispār, netiek izmainīta arī acs struktūra, un jau nedēļas laikā vērojams uzlabojums. Tā kā acs optiskā sistēma šīs operācijas laikā netiek skarta, cilvēka tuvredzība vai tālredzība tāda arī paliks. Svarīgi, ka, pārstādot tikai membrāniņu (DMEK), tā tikpat kā nemaz netiek atgrūsta. Operācija notiek vietējā anestēzijā, un tā ilgst apmēram stundu. Ja pacientam vienlaikus tiek veikta arī kataraktas operācija, tā ir ilgāka.

Nepieciešamos transplantātus nodrošina sadarbība ar dzīvo audu banku Amerikas Savienotajās Valstīs.

187

Šķielēšanas labošanas operācija

Viena no patoloģijām, kura traucē acs saskaņotu darbību, ir šķielēšana. Apkārtējie cilvēki šajā gadījumā pamana pastāvīgu vai periodisku acu stāvokļa asimetriju. Pacientam traucē dubultošanās, viņš zaudē spēju uztver priekšmetus stereoskopiski, uztvert dziļumu, biežāk šķielējošā acī redzes asums pazeminās, tas izraisa pareizas orientācijas traucējumus apkārtējā vidē. Ir jāsaprot, ka acu nesimetriska darbība ir patoloģiska un pati ar vecumu nepāries.

Tas, kurā mirklī tiek izdarīta operācija, ir atkarīgs no tā, cik daudz šķielēšana ietekmē pacienta dzīvi. Ar operācijas palīdzību var panākt ievērojamu vizuālo acu izskata uzlabojumu. Lai to panāktu, varētu būt nepieciešamas pat vairākas operācijas. Tādā gadījumā, ja tiek uzlabots ne tikai vizuālais izskats, bet arī abu acu sadarbība, operācijai vajadzētu notikt pēc iespējas ātrāk.

1340

Bērnu acu ārsts

Bērnu acu ārsts (oftamologs) ir speciālists, kas bērniem veic acu profilaktisktiskus izmeklējumus, diagnostiku un ārstē dažādas acu saslimšanas. Daudzi vecāki ir izbrīnīti uzzinot, ka arī pavisam mazam bērniņam var pilnībā pārbaudīt redzi. Pieredzējis oftalmologs var izvērtēt arī vēl nerunājoša bērna redzes asumu, izmeklējot to kā bērns fiksē skatu un seko līdz košām gaismām un sīkām rotaļlietām. Ir svarīgi pārbaudīt katru actiņu atsevišķi. Jau nedaudz lielākiem bērniem izmanto īpašas puzzles veida simbolus redzes novērtēšanai. Svarīgi ir pārbaudīt arī binokulārās redzes funkcijas, izvērtēt ir vai nav šķielēšana un pārbaudīt acu kustības.

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.