PSIHIATRIJA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

PSIHIATRIJA

PSIHIATRIJA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1855

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Latvijas klīnikas ir augsta līmeņa medicīnas iestādes, kurās kvalitatīvus pakalpojumus nodrošina ārstu profesionālās zināšanas un pieredze, apvienojumā ar progresīvām metodēm un augstajiem kvalitātes standartiem. Šeit pakalpojumus saņem ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī ārvalstu pacienti.

 

Top 10 iemeslu, kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Vides maiņa. Izlaušanās no ierastās rutīnas un nomācošas vides maiņa ir būtiski faktori efektīvai psiholoģiskai ārstniecībai, tā būtiski strādā uz pacienta veselības stāvokļa uzlabošanos (nav ierastās darba vides, draugu vai citu uzmanību nomācošu  faktoru).

 2. Augsta līmeņa speciālisti. Aprūpi sniedz profesionāla un draudzīga mediķu komanda. Izmantojot jaunāko zinātniski pamatoto metodoloģiju, speciālistu grupā darbojas  psihiatri, psihologi, psihoterapeiti, narkologi, fizioterapeiti un mākslas terapeiti.

 3. Bez valodas barjerām. Latvijas speciālisti ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda vairākas svešvalodas.

 4. Konfidencialitāte un privātums. Darbā ar pacientu tiek ievērota pilna personas privāto datu aizsardzība pēc ES prasībām. Ārsti stingri ievēro konfidencialitāti un neizpauž terapijas laikā apspriesto informāciju.

 5. Individuāla pieeja. Ar intensīvu, sabalansētu un katra klienta vajadzībām pielāgotu daudzpusīgu terapiju, tiks veicināta pacienta fiziskā un emocionālā labsajūta.

 6. Pakalpojuma pieejamība. Latvijā pieejamā ārstniecība atbilst Eiropas piedāvātajam līmenim, bet par ievērojami zemākām cenām un iespējami īsā pakalpojuma saņemšanas laikā.

 7. Mūsdienīgas farmakoterapijas zāles. Mūsu ārsti vadās pēc Eiropas ieteikumiem par antidepresantu un citu psihotropo zāļu izrakstīšanu.

 8. ES kvalitātes standarti. Klīniku infrastruktūra, vide un darbu organizācija atbilst Eiropas labākajiem pacientu aprūpes standartiem.

 9. Dziedējošs klimats. Augsti atzīti vietējie dziednieciskie faktori – maigais piejūras klimats, plašie meži un svaigais gaiss. Šī ir lieliska vieta, kur apvienot nesteidzīgu atpūtu ar rūpēm par garīgo veselību.

 10. Izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis. Ērta nokļūšana Latvijā – avio, prāmju, vilcienu un ceļu satiksme. Ierasties Latvijā ir vienkārši, pieejami bieži lidojumi un tiešie reisi no Eiropas lielākajām pilsētām un stratēģiski nozīmīgiem transporta centriem.

 

1858

Saslimšanas

Krīzē nonākušie pacienti Latvijas klīnikās varēs atgūt mieru, drosmi un spēku cīnīties ar savu problēmu cēloņiem, kā arī novērst tos. Īpaša uzmanība tiek pievērsta tieši diagnostikas procedūrām – testēšana, psihiatriskās pārrunas, reizēm arī hormonālās analīzes. Diagnoze tiek noteikta, pamatojoties uz esošo klīnisko ainu un pilnīgu dzīves analīzi.

 

Terapija var būt nepieciešama šādos gadījumos:

 • Obsesīvi kompulsīvie traucējumi (OKT) – hroniski garīgie traucējumi, ko raksturo obsesīvas domas vai darbības. OKT var izpausties kā mūžīgas šaubas par ikdienišķu darbību veikšanu, paniskas bailes nodarīt kaitējumu tuviniekiem un apsēstība par savu drošību. Obsesīvās domas ievērojami samazina dzīves kvalitāti un rada stresu.

 • Adaptēšanās traucējumi – komplikācijas reakcijai uz pagātnes traumām, piemēram, tuva cilvēka zaudējums, attiecību izbeigšana. Cilvēks zaudē ticību saviem spēkiem, izolējas no sabiedrības. Pirmās pazīmes var būt bezmiegs, nepamatota trauksme, galvassāpes, gremošanas traucējumi un bezpalīdzības sajūta.

 • Depresija – nepārejoša nomāktības un izmisuma sajūta. Aizdomas par depresiju ir pamatotas, ja ilgstoši novērojami tādi simtomi, kā garastāvokļa pasliktināšanās, intereses zudums, trauksme, pesimisms, grūtības pieņemt lēmumus un nevēlēšanās socializēties. Precīzu diagnozi var veit tikai ārsts – psihiatrs.

 • Izdegšanas sindroms – izteikts un nepārejošs nogurums, izsmeltības sajūta emocionāli, fiziski un garīgi. Izdegšana notiek ilgstoši (attīstās vidēji 6 gadu garumā), tāpēc bieži ārstēšanās tiek uzsākta jau ielaistā stadijā. Sindroma vēlīnā posmā parādās papildus simtomi – tahikardija, paaugstināts assinspiediens, hroniskas sāpes, u.c.

 • Panikas lēkmes – viens no biežākajiem psihes traucējumiem. Galvenā pazīme ir intensīvas trauksmes epizodes, kas var radīt baiļu sajūtu, sirdsklauves, svīšanu un smakšanas sajūtu. Cēlonis bieži ir neierasts ķermeņa diskomforts un nebijušas sajūtas.  Ārstējot hroniskus panikas traucējumus, vērtīgi izrauties no ierastās vides.

 • Veģetatīvie traucējumi – veģetatīvā distonija ir nervu sistēmas traucējumi, kas rada virkni fizisko traucējumu, kā, piemēram, sirdsklauves, asinsspiediena un temperatūras izmaiņas, svīšanu. Fiziskos simptomus pavada garīgs diskomforts – bailes, nespēks, trauksmes epizodes, arī depresīvs noskaņojums.

 • Uzmanības deficīts un hiperaktivitātes sindroms (ADHD) – visbiežāk izpaužas bērnībā, bet 4% iedzīvotāju manāms arī pieaugušā vecumā. Izplatītākās sūdzības ir neuzmanība, grūtības ievērot grafiku, arī impulsivitāte un tieksme uz riska situācijām. Sindroms traucē personīgo attiecību uzturēšanā un izvirzīto mērķu sasniegšanā.

 

1861

Piedāvātie pakalpojumi

Ikviens pacients saņems profesionālu psihiatrisku, psihoterapeitisku un psiholoģisku palīdzību, kas palīdzēs noteikt emocionālos iemeslus pacienta nemieram, trauksmei vai citiem traucējumiem. Rehabilitācijas process ietver daudzveidīgas aktivitātes, ar kurām pacienti var uzlabot savas sociālās iemaņas un radošās prasmes, kā arī pilnveidot ārstniecības procesu.

 

ĀRSTNIECISKĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMAS

Klīnikas piedāvā iepriekš sagatavotas vairāku dienu rehabilitācijas programmas, kas pielāgo ārstēšanas kompleksu konkrētu problēmsituāciju gadījumiem. Atkarībā no izvēlētās programmas piedāvājuma komplektā tiek iekļauts konkrēts skaits konsultāciju pie speciālistiem un medikamentozā terapija pēc vajadzības. Programmās būs iekļautas arī dažāds skaits grupu nodarbību (ārstnieciskā vingrošana, mākslas terapija u.c.) un vairākas skaistumkopšanas procedūras iekšējās harmonijas atrašanai. Rehabilitācijas programmas ietvarā ietilpst arī nakšņošanas izmaksas un ēdināšana. Piedāvāto programmu piemēri:

 • Depresijas ārstēšanas programma;

 • Izdegšanas sindroma profilaksei;

 • Antistress programma;

 • Enerģijas un dzīvesprieka atjaunošanai;

 • Veģetatīvās distonijas ārstēšanas programma;

 • u.c.

 

PSIHOTERAPIJA

Psihoterapija piedāvā psihiatriskas, psihoterapeitiskas un psiholoģiskas palīdzības kompleksu. Ārstniecības ietvaros pieejama gan individuāla, gan grupu psihoterapija, kuras laikā var tikt īstenoti traucējumu izpratnes kursi, apzinātības prakse un kognitīvās uzvedības terapija. Pacienti sadarbībā ar speciālistiem mācās atklāt un izprast sevi – kāda ir motivācija, kas personu vada pa noteiktiem ceļiem. Terapija ļauj apgūt dažādas tehnikas, kas palīdz tikt galā ar stresu, attīstīt vairāk pacietību vai mācīties patikt sev pašam. Kognitīvās uzvedības terapija ir zelta standarts tādu slimību ārstēšanai kā depresija, panikas traucējumi, OKT un daudzām citām psiholoģiskajām problēmām. Metožu zinātniskā pamatotība ļauj klīnikas speciālistiem īsā laikā ārstēt plašu psiholoģisko problēmu loku.

 

FARMAKOTERAPIJA

Analizējot attiecīgo situāciju, pēc vajadzības pacientam var tikt piemērota arī medikamentozā terapija. Klīnikās tiek pielietotas mūsdienīgas farmakoterapijas zāles un ārsti vadās pēc Eiropas ieteikumiem par antidepresantu un citu psihotropo zāļu izrakstīšanu.

 

APZIŅAS AKTIVIZĀCIJA

Apzinātības prakse ļauj apgūt dažādas uzmanības un apziņas aktivizēšanas tehnikas, tai skaitā meditāciju, vizualizāciju un relaksāciju. Apzinātības meditācijas trenē pacienta spēju būt “šeit un tagad”, kā arī pieņemt pagātni un ar paļāvību lūkoties nākotnē. Mērķtiecīgi vingrinājumi mudinās pacientu pieņemt un atslābināt savu ķermeni un veiksmīgi aktivizēt prātu.

 

GEŠTALTTERAPIJA

Terapijas metode, kas mērķēta uz psiholoģisko traumu seku pārvarēšanu. Pacients tiek rosināts koncentrēties uz pašreiz notiekošajiem procesiem un veidot līdzsvarotas attiecības ar apkārtējo vidi. Geštaltterapija māca apzināties savas vajadzības, pieņemt savas stiprās un vājās puses un apzināti izdarīt izvēles.

 

FIZISKĀ AKTIVITĀTE

Psiholoģiskā harmonija nav iespējama bez veselīga ķermeņa, tāpēc klientiem pieejamas nodarbības fizisko spēku atjaunošanai. Terapijas process ietver speciāli izstrādātas veselības vingrošanas apmācības:

 • Ārstnieciskā vingrošana fizioterapeita vadībā ārstnieciskos un profilaktiskos nolūkos;

 • Joga fizisko un garīgo spēku līdzsvara atgūšanai;

 • Pilates sabalansētai un simetriskai muskulatūras attīstībai;

 • Ergonomija ikdienas aktivitātēs sniedz ieteikumus, kā uzlabot pašsajūtu ikdienā;

 • Nūjošana atvieglo muguras sāpes un ir dabisks līdzeklis pret stresu.

 

RADOŠĀ DARBĪBA

Mākslas terapeita vadībā norisinās dažādas nodarbības, kas palīdz pacientiem transformēt negatīvās emocijas un atraisīt radošo garu. Dejas terapija pamatota idejā, ka indivīda ķermenis un psihe ir savstarpējā mijiedarbībā. Pacients tiek aicināts savas domas un pārdzīvojumus paust caur kustību. Terapija palīdz pacientiem atbrīvoties un labāk izprast gan savas emocijas, gan ķermeni. Ķermeņa relaksācijas grupu nodarbības galvenais mērķis ir samazināt spriedzi emocionālājā un muskuļu līmenī. Mākslas terapija sniedz iespēju pacientiem izmantot savu radošo potenciālu un radošajā procesā atbrīvot nomācošās domas un agresiju. Dažādas radošās darbnīcas un rokdarbi ievērojami sekmē pozitīvās emocijas.

 
1864

Pakalpojumu cenrādis

Psihodiagnostika no 75 EUR
Psihoterapeita konsultācija no 45 EUR
Psihologa konsultācija no 10 EUR
Narkologa konsultācija no 15 EUR
Fizioterapija individuāli no 10 EUR

Grupu nodarbības:

 

ārstnieciskā vingrošana, ergonomija, pilates, nūjošana

no 4 EUR

joga

no 7 EUR
Mākslas terapija: individuāli / grupā no 25 EUR / 6-8 EUR
Apziņas aktivizācijas treniņš: individuāli / grupā no 25 EUR / 6 EUR
Ārstnieciskās procedūras: masāžas, skaistumkopšana no 8-60 EUR
Pilnās ārstniecības programmas komplekts no 100-250 EUR dienā
Programma “Izdegšanas sindroma profilaksei”- 5 dienas/4 naktis no 520 EUR
Programma “Veģetatīvās distonijas ārstēšanai”- 5 dienas/4 naktis no 570 EUR
Programma “Antistress”- 5 dienas/4 naktis no 450 EUR
Programma “Depresijas ārstēšanai”- 5 dienas/4 naktis no 565 EUR

 

*Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības cenu noteiks katra pacienta vajadzības, veselības stāvoklis un izvēlētā klīnika.

 
1867

Ārstniecības process – soli pa solim

Izvēloties psiholoģisko palīdzību saņemt Latvijas iestādēs, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko ilgstošāka vizīte Latvijā. Konsultācijā ar speciālistiem tiks izstrādāts nepieciešamo ārstniecisko pakalpojumu plāns vai izvēlēta atbilstīgākā rehabilitācijas programma.

Vispārējie ārstniecības procesa soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un problēmu analīze (telefonsarunas, e-pasti, skype zvani).

 2. Ierašanās Latvijā – ieplānota konkrētos datumos:

  1. konsultācijas ar speciālistiem;

  2. psihiatrijas seansu, rehabilitācijas procedūru un terapiju komplekss;

  3. rezultātu analīze un turpmāko ārstniecības soļu identificēšana.

 3. Pēc vajadzības – attālināta komunikācija un rezultātu kontrole (elektroniskie saziņas līdzekļi).

Vizītes ilgums Latvijā būs atkarīgs no izvēlētās ārstniecības programmas satura – vidēji iespējams rēķināties ar 1-2 nedēļām.

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.