VĒNU ĀRSTNIECĪBA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

VĒNU ĀRSTNIECĪBA

VĒNU ĀRSTNIECĪBA

Simptomi vēnu saslimšanām ir:

  1. Diskomforta, spiedoša smaguma vai dedzināšanas sajūta apakšstilbos,
  2. Nakts krampji apakšstilbu muskuļos (nejaukt ar mijklibošanu artēriju slēguma gadījumā),
  3. Nieze, dienas beigās pietūkušas potītes,
  4. Var parādīties arī mazie asinsvadiņi – kapilāri,
  5. Stāvoklim pasliktinoties, parādās arī lielie vēnu mezgli.

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
104

Putu skleroterapija

Skleroterapija ir bojātās vai varikozās vēnas slēgšana (vai likvidācija), ievadot tajā speciālu medikamentu – sklerozantu. Putu skleroterapijas priekšrocība ir tā, ka putas pilnībā aizpilda bojāto asinsvada posmu, maksimāli saskaroties ar tā sieniņām, līdz ar to iedarbība uz tām ir daudz spēcīgāka. Ar putu skleroterapiju iespējams slēgt arī lielos varikozos zarus, līdz ar to, vairs ne vienmēr ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. To arī veic ultrasonogrāfijas kontrolē, tā neatstāj rētas un pēc procedūras uzreiz var doties mājās. Turklāt tā kā putu skleroterapijas laikā nav nepieciešams pielietot anestēziju, to var veikt neatkarīgi no vecuma un vispārējā veselības stāvokļa. Putu skleroterapija salīdzinoši ar citām metodēm ir aptuveni desmit reizes lētāka un līdz ar to šī ārstēšanas metode ir pieejama plašākam cilvēku lokam. Pēc putu skleroterapijas pacientam varētu būt ilgstošāks rehabilitācijas periods un atsevišķos gadījumos iespējama slimības atkārtošanās, tomēr retāk kā pēc klasiskajām vēnu operācijām. Putu skleroterapijas laikā ar tievu adatiņu ievada medikamentu, kā rezultātā vēna aizrētojas un pēc laika vairs nav redzama. Divas līdz četras nedēļas pēc skleroterapijas jānēsā speciālas kompresijas zeķes, taču, likvidējot sīko kapilāru tīklojumu, bez tām var iztikt.

83

Vēnu lāzeroperācija

Šī  minimāli invazīvā operācija ir viena no populārākajām ārstēšanas metodēm pasaulē.  Operācijā izmanto modernu vēnu lāzerkoagulācijas iekārtu - vēnu slēdz ar lāzerstara impulsu palīdzību un no iekšpuses termiski iedarbojoties uz vēnu sieniņu, tajā ievadot lāzera vadu. Pēc tam ultraskaņas aparāta kontrolē vēna ar lāzerenerģiju tiek sadedzināta. Operācija tiek veikta vietējā anestēzijā.

Operācijas priekšrocības:

  • tiek sasniegts vēlamais kosmētiskais efekts (nav rētu)
  • tiek operēta tikai bojātā vēnas daļa un apkārtējie audi praktiski netiek traumēti
  • operāciju var veikt neatkarīgi no pacienta vecuma un vispārējā veselības stāvokļa
  • pēc operācijas nav nepieciešama uzturēšanās stacionārā
  • ātrs atveseļošanās posms  - otrajā dienā var atsākt ikdienas gaitas
89

Vēnu operācija ar tvaiku

SVS (steam vein sclerosis) metodi vēnu ārstēšanā pasaulē pielieto no 2006. gada. SVS tehnoloģija ir īpaši inovatīva: tā nelīdzinās citām tehnikām, jo tvaiks tieši iedarbojas uz vēnu un to slēdz ar vēl mazāku traumatismu. Katrs tvaika mikroimpulss izdala 60 J enerģiju. Atkarībā no vēnas diametra tiek variēts impulsu skaits. Parasti lieto 2-3 impulsus uz vienu centimetru. Ar to iespējams slēgt ne tikai vēnas stumbru, bet arī lielākos sānu zarus. Tā ir injekcijas sistēma, kurā caur katetru, kontrolētu mikroimpulsu veidā tiek ievadīts uzkarsēts ūdens tvaiks. Tiek panākta vēnas sienas saraušanās un slēgšanās. SVS tehnoloģija ir īpaši inovatīva - tā ir ieguvusi 1. vietu Eiropas Venozā forumā 2010. gadā, kā oriģinālākā un kvalitatīvākā ārstēšanās metode.

86

Vēnu radiofrekvences operācija

Ar šo metodi var veikt arī venozo mezglu un sānu zaru slēgšanu, kas nebija iespējams ar iepriekšējām tehnoloģijām. Vēna tiek kontrolēti uzkarsēta ar speciālu katetru. Liels ieguvums pacientiem ir tas, ka šīs operācijas ir mazāk sāpīgas un pēcoperācijas procesā pacientiem nav pat bijusi nepieciešamība lietot pretsāpju līdzekļus. Ar šo metodi endovenozi var likvidēt ne tikai lielās maģistrālās varikozi paplašinātās zemādas vēnas, perforantās vēnas, venozos kapilārus, bet arī sānu zarus. Operācijas laikā caur katetru ar mikroatverēm galā mikroimpulsu veidā, piemēram, ar siltuma enerģiju tiek slēgta slimā vēna. Tā netiek izņemta, bet gada laikā praktiski pārveidojas saistaudos. Šīs ārstēšanas metodes galvenā priekšrocība ir mazais audu traumatisms, tā veicama caur nelieliem dūrieniem ādā, izmantojot tikai vietējo atsāpināšanu. Pacientam dienas stacionārā jāuzturas tikai 1-2 stundas un viņš nākamās vai tuvāko dienu var atsākt pilnvērtīgu sabiedrisko dzīvi. Pēc šīm operācijām ir ļoti labs kosmētiskais rezultāts. Operācijas laikā pielietotā vietējā anestēzija ir saudzējošāka un drošāka pacientam, kā arī tas dod iespēju veikt vēnu operācijas neatkarīgi no vecuma un vispārējā veselības stāvokļa. Vēnu operācijas ar radiofrekvenci pasaulē uzskata par ļoti progresīvām, jo pastāv ievērojami mazāks recidīvu skaits, t.i., ka slimība varētu atkārtoties.

92

Vēnu slēgšana ar bioloģisko līmi

Latvija līdztekus Vācijai, ASV, Holandei, Lielbritānijai un Austrijai ir piektā valsts pasaulē, kur vēnu endovenozajās operācijās tiek pielietota biolīme. Biolīme kā ārstēšanas metode jau ilgstoši tiek pielietota medicīnā, tā tiek izmantota asinsvadu ķirurģijā, piemēram, asinsvadu aneirisma ārstēšanā, bet vēnu ārstniecībā tā ir novitāte! Šo metodi lielākoties pielieto, ārstējot vēnu varikozi sākuma stadijā, un salīdzinot ar iepriekšējām endovenozajām metodēm šī ir vēl mazinvazīvāka (nav rētu), īpaši saudzīga pacientam, nav sāpes un hematomas (asins izplūdumi) pēc operācijas, jo nav traumatiska iedarbība uz vēnu. Vēna netiek izņemta, bet injekcijas veidā, caur vienreizlietojamo katetru, ievadot drošu un veselībai nekaitīgu speciālu bioloģisko līmi, vēna tiek slēgta un pēc tam pārveidojas saistaudos. Pēc operācijas nav jānēsā kompresijas zeķes un notiek ļoti strauja atveseļošanās, arī recidīvu skaits nav novērots. Turklāt operācijas laikā nav nepieciešamība pielietot anestēziju un atsāpināt vēnu, jo šī līmes tehnikas metode ir pilnīgi nesāpīga - nav termiska iedarbība, kā tas ir, izmatojot lāzeri, radiofrekvences un tvaika metodi.

107

Trofisko čūlu ārstēšana

Kāju venozās čūlas kā smagākā HVM izpausme, bieži ir sāpīgas, eksudējošas, rada kustību ierobežojumus un sociālu izolāciju un samazina dzīves kvalitāti apmēram 1-5% no populācijas. Čūlas gadījumā svarīga precīza diagnostika, ieskaitot asinsvadu ķirurga (angioķirurga) konsultāciju. Lai noteiktu čūlas izcelsmi, jāveic diferencēta diagnostika – jānoskaidro tās ģenēze - vai tā ir venoza, arteriāla vai neiropātiska. Jebkura čūla sākumā ir jānomēra un jānofotografē tās lielums, lai dinamikā var sekot līdzi, kā tā dzīst. Ir arī speciālas datorprogrammas, kas aprēķina čūlas izmēru un nosaka, cik daudz tajā nekrotisku audu, fibrīna un granulāciju. Venozas čūlas ārstēšanā svarīgākais likvidēt venozo stāzi, tūsku, uzlabot mikrocirkulāciju un mazināt iekaisumu, un tikai tad čūla sadzīs.

110

Proktoloģija

Hemoroīdi ir asinsvadu mezglveida paplašinājumi taisnās zarnas lejasdaļā. Hemoroīdu rašanos sekmē procesi, kas notiek ar asinsvadiem, šajā gadījumā – vēnām, un procesi, kas notiek zarnās un ap tām. Jādodas pie ārsta proktologa, kurš tad arī izmeklēs šo taisnās zarnas daļu, lai precīzi diagnosticētu iespējamo saslimšanu. Operācija tiek veikta, ja nav efektīva konservatīva ārstēšana ar medikamentiem.

Hemoroīdu THD (Transanāla hemoroīdu dearterializācija) operācija – ir vismazāk traumējošā ķirurģiskā hemoroīdu ārstēšanas metode, jo netiek izgriezti hemoroidālie audi. Notiek tikai iekšēju šuvju uzlikšana taisnās zarnas gļotādā – vietā, kur nav sāpju receptoru. Tā ir praktiski nesāpīga un ar minimālu komplikāciju risku.

Polipu likvidēšana. Anālā kanāla polipi var asiņot, sāpēt, iekaist, kā arī pārveidoties par ļaundabīgu audzēju. Operācijas laikā ar elektroskalpeļa vai lāzerskalpeļa palīdzību šie veidojumi tiek likvidēti un apstrādāta lokalizācija kā onkoprofilaktisks pasākums. Izoperētie audi tiek nosūtīti histoloģiskai izmeklēšanai!    

Anālā kanāla plīsumi - operē, ja nelīdz konservatīva ārstēšana. Operācijas laikā ar lāzerskalpeli vai elektroskalpeli tiek izgriezta plaisa veselo audu robežās un daļēji modificēts anālais muskuļu sfinkters iestiepuma mazināšanai.

1482

Atsauksmes

"Dakteris George Jabbour Baltijas vēnu klīnikā - dakteris, kurš izglāba, var teikt, no nepatīkamas situācijas. Paldies arī apkalpojošajam personālam. Viss bija ļoti jauki. The best! Varu braukt atpakaļ uz Skotiju. :)"

 

1478

Pirms/Pēc

    

  

  

  

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.